Мій кабінет

Телевізори

Час на прочитання:7 хв
Телевізори
Дізнатися на що крім діагоналі та роздільної здатності звертати увагу.
Дізнатися на що крім діагоналі та роздільної здатності звертати увагу.
1. Перевірте місце розташування
Розмір телевізора залежить від вільного місця встановлення. Тому в першу чергу потрібно точно оцінити розміри місця на стінці, ниші чи шафі.
2. Підберіть діагональ
Чим більший екран тим сильніше еффект занурення.Але просто купувати самий великий розмір на всі гроші не дуже вірно. На вибір діагоналі впливає відстань до екрану та якість контента Ці параметри дуже пов'язані чим ближче до телевізора тим реалістичніше картинка але й тим помітніше недоліки.
Оптимальною відстанню вважається  в 1,2–2,5 діагоналі
32’’ – 1,5 м;
40’’ – 1,6 м;
42’’ – 1,7 м;
50’’ – 2,0 м;
55’’ – 2,2 м;
60’’ – 2,4 м.
Тому, якщо хочеться велику діагональ, доведеться сідати подалі від телевізора.
3. Визначіться з роздільною здатністю
HD (1280 × 720) — застарілий формат, підійде для моделей діагоналлю до 32''.
Full HD (1920 × 1080) — актуальний варіант для панелей 32-48''.
UHD або 4K (3840 × 2160) — використовується в пристроях з екранами від 49''.
8К (7 680 × 4 320)

Роздільна здатність на пряму впливає на рівень деталізації зображення за умови якісного сигналу. В 2020 році доступно чотири стандарта, проте  HD майже не зустрічається, а 8К поки вважається екзотикою. Фактично вибирати треба буде між Full HD та 4К.
4. Оберіть технологію матриці
У пошуках реалістичної передачі кольорів, відтінків і високої яскравості компанії створюють безліч технологій. Основні з них: LED, QLED, OLED.
LED
LED-телевізори побудовані на рідких кристалах, за рахунок чого вони тонше LCD. Відрізняються невисокою вартістю і реалістичною передачею кольору. Існує два різновиди LED-панелей:
IPS — кристали розташовані паралельно екрану, розсіюють світло в сторони. Дає 178-градусні кути огляду, природне перенесення кольорів, правда не найкращу контрастність. Чорний при поганому світлі здається вигорілим.
VA — світлодіоди розташовані перпендикулярно дисплею, за рахунок чого блокують світло. Дозволяє отримати глибокий чорний колір, правда картинка трохи погіршується, коли міняєш кут огляду.
QLED
QLED — поліпшена IPS-матриця. У ній використовували підсвічування, щоб підсвічувати сині світлодіоди, завдяки чому сформувалися червоний і зелений кольори, яких не вистачало RGB-палітрі. QLED-матриця дозволяє отримати більш яскраве, насичене зображення, коштує дешевше OLED, але дорожче LED.
OLED
В основі OLED-панелей органічні світлодіоди, які не потребують підсвічування, оскільки самі випромінюють світло. OLED-панелі відрізняються глибоким чорним і відмінною контрастністю, але високою ціною і поганою яскравістю.
Якщо у вас необмежений бюджет і потрібен телевізор з хорошою матрицею, беріть OLED. Якщо бюджет обмежений, купуйте LED-панель.


5. Врахуйте тип підсвічування
У всіх телевізорах, крім OLED, використовується світлодіодне підсвічування матриці. На даний момент виробники застосовують дві технології: Edge LED і Direct LED.

Перша передбачає розташування світлодіодів по периметру екрану, сама ж матриця висвітлюється через розсіюють панель. Такий варіант дешевше і дозволяє домогтися меншої товщини корпусу.

У Direct LED світлодіоди встановлені безпосередньо за матрицею і рівномірно розподілені по всій її площині. Така конструкція хоч і виходить товщі, але дає більш однорідну підсвічування без засветов і дозволяє гасити окремі ділянки екрану для досягнення більш глибокого і природного чорного кольору.

6. Визначтеся з частотою розгортки
Цей параметр показує швидкість оновлення екрану за одну секунду і вимірюється в герцах (Гц, Hz). Так, 60 герц означає, що за секунду зображення зміниться 60 разів. Чим вище частота, тим плавніше виглядатимуть динамічні сцени, наприклад в спортивних трансляціях або відеоіграх.
Екранів з частотою 60 Гц досить для перегляду більшості контенту, включаючи телепередачі, фільми і серіали. 120 Гц може стати в нагоді лише в тому випадку, якщо планується підключати до ТВ консоль і грати у відеоігри.

7. Виберіть операційну систему
Без будь-якої ОС зараз продаються тільки самі бюджетні моделі. В принципі це навіть добре: можна заощадити, а при бажанні реалізувати розумні функції вийде в будь-який момент, докупити медіапріставку.
Більшість же телевізорів на ринку мають ту чи іншу Smart-платформу. Всі вони пропонують мінімальний набір ПО, куди входить медіаплеєр, YouTube, клієнти онлайн-кінотеатрів і магазин додатків. Відмінності в основному візуальні, але не тільки.

WebOS - власна розробка компанії LG. Приємна оболонка з мінімалістичним, інтуїтивним інтерфейсом і хорошою оптимізацією. До мінусів відноситься закритість і мізерний набір додатків в магазині.
Tizen - варіант розумної платформи від Samsung. Вміє приблизно те ж, що WebOS, і за великим рахунком відрізняється чисто візуально. Ексклюзивна фішка - підтримка системи розумного будинку Samsung Smart-Things для інтернету речей.
Android TV - спеціальна версії ОС від Google, яка використовується в телевізорах Sony, TCL, Philips і інших виробників. По інтерфейсу і швидкості роботи програє WebOS і Tizen, але може похвалитися масою додатків з Google Play, в тому числі іграми.

8. Вивчіть роз'єми і бездротові стандарти
Зараз кількість портів в телевізорах скоротилося до мінімуму. Відео та звук передаються по роз'ємів HDMI, тому фактично потрібно лише переконатися, що їх вистачить для всіх ваших пристроїв. Однак є кілька нюансів, на які варто звернути увагу.

HDMI - найголовніший роз'єм. Їх повинно бути мінімум два, а краще три або більше - щоб підключити розширювач, ігрову консоль, саундбар і всі інші пристрої. Для виведення 4К 60 Гц потрібні порти версії 2.0, а для 4К 120 Гц - версії 2.1. Часто такий роз'єм всього один, інші старіші.
USB - краще мати хоча б парочку: для флешок і мишки, геймпада або клавіатури. Уточніть також, чи є підтримка USB 3.0 і який максимальний обсяг дисків.
Ethernet - підключення по кабелю краще, оскільки забезпечить більш високу швидкість і надійність в порівнянні з Wi-Fi.
Digital Optical Out - оптичний вихід для акустичних систем. Знадобиться, якщо збираєтеся використовувати колонки з таким варіантом підключення.
Wi-Fi - з'єднання по бездротовій мережі зручно для тих, хто не хоче возитися з кабелями. Однак якщо ефір перевантажений, можуть бути проблеми зі стабільністю.

9. Перевірте звук
У всіх телевізорів з вбудованими динаміками приблизно однакову якість звучання і гучність. Не варто зациклюватися на кількості динаміків і їх потужності, адже можна значно поліпшити звук, підключивши навіть найпростіші колонки або саундбар.
Перевірка, по суті, обмежується прослуховуванням на гучності вище середнього.

Не повинно бути брязкоту корпусу і хрипів динаміків.

10. Оцініть пульт
Важливо також перевірити зручність комплектного пульта. Особливо якщо телевізор зі Smart TV і пульт буде використовуватися не тільки для включення екрану, але і для навігації по меню.


У більш дорогих моделях є вбудований гіроскоп, що дозволяє за допомогою нахилів пульта управляти курсором, переміщаючись по меню на манер миші. Іноді зі зворотного боку навіть є QWERTY-клавіатура.
У деяких пультах є підтримка голосового пошуку, що дуже зручно: достатньо сказати в мікрофон назва фільму або функції, і система відразу відобразить їх.

11. Дізнайтеся тип тюнера
Телевізори преміум-сегмента оснащені всіма типами приймачів, але у деяких моделей їх може не бути. Якщо плануєте дивитися телепередачі, обов'язково уточніть тип вбудованого тюнера.
DVB-T / DVB-T2 - забезпечує прийом цифрових ефірних каналів на звичайну антену.
DVB-C / DVB-C2 - знадобиться для цифрового кабельного телебачення.
DVB-S / DVB-S2 - потрібен при підключенні до супутникової тарілки.


12. Вивчіть додаткові функції
Виробники розвивають технології і впроваджують нові функції, але далеко не завжди корисні (деякі всього лише черговий прийом маркетологів).
З корисних фішок можна виділити наступне:

HDR - функція розширеного динамічного діапазону, доступна в основному на 4К-телевізорах. У фільмах і іграх з відповідною підтримкою робить картинку максимально контрастної і соковитою, підлаштовуючи яскравість певних ділянок зображення.
Bluetooth - стане в нагоді для використання бездротових навушників, а також мобільних пристроїв для трансляції медіаконтенту.

Безумовно непотрібними і марними в 2020 році вважаються:
3D - модна колись технологія зараз остаточно канула в Лету і більше не використовується в сучасних телевізорах. Зустріти її можна тільки в моделях, що завалялися на складах.
Curved display - вигнуті екрани тільки виглядають цікаво. На ділі ж від них одна шкода: дивитися можна тільки сидячи строго по центру, оскільки навіть при невеликому відхиленні картинка спотворюється.

Розповісти друзям

Статті

+38 099 473 99 53 +38 068 345 16 94
ПН-СБ: 09:00-20:00 / НД: 09:00-19:00

м. Чернівці
Пр. Незалежності, 131
ТЦ "Проспект"
2 пов. м-н 212